Pages

Wednesday, February 5, 2020

Taarakogumiskampaania #ÄRARÄÄMA

#ÄRARÄÄMA


Antsla gümnaasium osaleb projektis #ärarääma.  Kampaania on loodud selleks, et pöörata tähelepanu pandipakendite sorteerimise ja taaskasutusse suunamise vajadusele. Endiselt leiavad osad pudelid ja purgid oma tee prügikasti, kus nendest kasu ei ole.  Eestis jõuab ligi 90% müüdud pandipakenditest keskkonnasõbralikult ümbertöötlemisse, ent see seis võiks olla grammike parem. Ja et see meelest ei läheks tuleb seda kasvavale põlvkonnalegi pidevalt meelde tuletada − #ärarääma.
Kutsume õpilasi üles meisterdama klassiga tööõpetuse, kunsti, klassijuhataja vms tunnis täiendavalt oma kujundusega taarakaste koolis kasutamiseks. Tee isevalmistatud kogumiskastist pilt ja lae see kampaania lehele. Ise taarakasti meisterdanud klasside vahel loositakse 9.03.2020 välja kolm auhinda, mis sisaldab ühte keskkonnahoiuteemalist lauamängu Eco Race ja La Muu ökojäätist tervele klassile. Veebruari algues . Veebruari alguses tuuakse kooli kogumiskast koos tarvikutega. Kogumiskasti paigaldame II korrusele. Samuti tulevad kogumiskastid teistele korrustele. Esimesel korrusel on juba kogumiskast olemas, mis meie kooli selle rolli juba aastaid täitnud. . Võistlusliku kampaania käigus koguvad osalejad Eesti Pandipakendi pandimärgiga
jookide plastpudeleid ja plekkpurke.Kampaaniast täpsemalt.

Eesti Pandipakendi riiklikku õppekava toetavad õppematerjalid koolitunnis kasutamiseks leiab soovi korral siit: https://eestipandipakend.ee/oppematerjalid/Valminud on kampaania video Eesti kuulsate suunamudijate osalusel, mida näidates on lihtne koolipere pandipakendeid taaskasutusse suunama innustada.
No comments:

Post a Comment